Carinka

Jak se počítají příklady na chemickou vazbu?

Chodím do osmé třídy a já chyběla na hodinu kdy jsme probírali chemickou vazbu a na ní nějaké příklady … a potřebovala bych to nějak vysvětlit.. já to nechápu jsou tam nějaké tečky, čárky, atd.. potřebuji pomoct já zítra píšu s toho test a musím dostat alspon za 2 horší ne… pomooc!

Nejlepší odpověď
Kelt

No nevím, co chceš vysvětlit večer ve 22 hodin. To jsi nevěděla dříve? Prvky se váží , spojují s jinými a říkáme tomu chemická vazba. Pokud se spojují spolu stejné prvky, nebo prvky s podobnou elektronegativitou, mluvíme o vazbě kovalentní, pak se tyto látky vyskytují v přírodě jako plyn – uhlovodíky, kyslík, vodík, dusík. Pokud jsou prvky na opačných stranách tabulky – například NaCl – jedná se o iontovou vazbu a uvedené látky mají krystalovou strukturu. Vždy je snaha prvku doplnit elektrony do oktetu, tedy tak , aby měly oktet – osm elektronů – pak je tato vazba stabilní. Podívej se na chlór a sodík, sodík uvolní elektron a ten přejde na chlor, oba prvky budou mít oktet elektronů. Kdyby něco, tak napiš.

Další odpovědi
Lamalam

O chemii něco málo vím, ale z tvého popisu nechápu, co vlastně počítáte. Dej sem nějaký vzorový příklad.