Marta077

Jak se počítá pravděpodobnost s čísly?

Zřejmě jste mě nepochopily, mě nejde o procenta, ale o čísla.

Zajímá mě, jaké neopakující čísla padnou. Dejme tomu, že padnou třeba 2,45,37,18 a z toho vypočítat pravděpodobnost, co padne příště.

Odpovědi
Kelt

Jedná se o náhodné jevy. Může ti padnout třeba 4 × 6 na kostkách, stejně tak ve sportce může být nějaké číslo taženo klidně po sobě, v prvním i druhém tahu. Ve sportce sice zapisují, kolikrát bylo které číslo taženo, ale jedná se o statistiku, zákon velkých čísel. Nikdo ti neřekne, co bude příště. Představ si, máš bílou a černou kuličku a máš je v černém sáčku a jednu vytáhneš – jaká bude? a dáš ji zpátky a zase to opakuješ. Jediná jistota je tento příběh.
Jeden král chtěl někoho popravit a dal mu pytlík se dvěma kuličkama a řekl, že když vytáhne bílou, že bude mít milost. Ale král byl zlý a dal tam obě černé kuličky. A ten odsouzený se to dozvěděl. A viděl v tom výhodu. Takže sáhl do sáčku, vytáhl kuličku, kterou nikdo neviděl a spolkl ji. Pak ukázal, co tam zbylo.