LubosHa

Jak se počítá objem u jehlanu (pomocí vzorečku a vektorů)?

Potřeboval bych vyvrátit či potvrdit svou tezi: Ldyž se počítá objem jehlanu, tak u čtyřbokýho a trojbokýho je to pomocí vzorečku stejný, ale při počítání pomocí vektorů to bude u čtyřbokýho (x1/3) a u trojbokýho (x1/6), je to tak?.

Odpovědi
Dochy

Nepamatuji se, že bych počítal objem pomocí vektorů. Ale podle toho co jsem si našel (vektory a kvádr/rovnoběž­nostěn) by to tak být zřejmě mělo. Za předpokladu, že máš správné vektory 😉

Cenobita

V případě že je jehlan komolý, bude asi i vektorový výpočet jiný než u pravidelného jehlanu. Muselo by být v zadání definováno jaké jsou ty vektory hran a tedy zda je pravidelný či nepravidelný.