Pipka

jak se po letech dozvím jak zněla závěť a lze bez závěti rozdělit majetek?Kde takovou kopii závěti lze najít?

jsem po rodiči dědic a zdá se mi že mě sourozenci mého rodiče obešli,po úmrtí babičky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Co Vám k tomu řekl druhý rodič,
který Vás měl v dědickém řízení
zastupovat, pokud jste byla nezletilá?

Závěť není k vyřízení dědictví podmínkou, nemusí být žádná.

Napadá mne jedině obrátit se na notáře, který vyřizoval pozůstalost.
(S poptávaním začněte v místě posledního trvalého pobytu babičky.)

Další odpovědi
Pepa25

Závěť nemusela být žádná, ale nějaký notář musel dědictví projednat a také existuje nějaké usnesení soudu ve věci projednání dědictví. Nejjednodušeji se to usnesení dohledá u nemovitostí: jednak je to nabývací titul a také by mělo být ve sbírce listin katastru nemovistí.

ivzez

Babička nemusela zanechat žádnou závěť.

Podle mne měl podíl Vašeho otce přejít
na Vás (+ Vaše sourozence, máte-li je).

Zkuste dohledat notáře, který dědictví
vyřizoval, od něj se dozvíte víc.

Pipka

Děkuji ,ale tam to bude problém,byla jsem vzletilá,ale nezdá se mi že by mě babi vydědila.Tety a strejdové mi tvrdí že jako dcera po jejich sourozenci nemám nárok na nic ,ale byla jsem po mamce jediná vnučka.Ani nic nechci jen chci ukázat jaký jsou to lidi a hlavně chci vědět pravdu

zjentek

no jasně, že nic nechceš ..protože seš ženská a ony takový nejsou ..a to je ta pravda, Pipko.

Pipka

díky