Azeretfire

Jak se po druhé světové válce dalo zjistit, zda osoba z mé rodiny žije a kde ji najdu?

Potřebuji zjistit, kam jsem mohla po druhé světové války jít, aby mi dali informace a zjistili mi, jestli osoba z rodiny (jakákoliv např. děda, babička, sestřenice atd.), která se během války ztratila, žije a kde ji najdu?

Odpovědi
Kelt

Jsou různé matriky, evidence obyvatel, ale počítej také s tím, že někdo si mohl změnit jméno, přestěhoval se. Je 74 let po válce. Kdyby měl někdo v té době 20 let, tak má dnes 94 let a asi nebude žít, a z jeho rodiny bude žít druhá nebo třetí generace. Možná, když budeš vědět místo, rok a jméno, můžeš se podívat v příslešné matrice v daném místě a pak hledat dál. Ale i kdybys našel to, co hledáš, bude třeba hledat podle sňatku další. A svatba mohla být jinde. Každopoádně to vidím jako běh na dlouhou trať.