dust8

Jak se plní vzduchem takové ty praskající obaly, které jsou často jako výstelka u poštovních zásilek?

Nejlepší odpověď
cochee

Ono se to neplní. Ono se to lisuje ze dvou (minimálně) vrstev a jedna z nich nebo obě procházejí přes válec, který má v sobě prohlubně a z těchto prohlubní se odsává vzduch (vytváří se podtlak), válec pak má svůj „protiválec“, kolem kterého zase prochází ta protivrstva. V místě styku válců se obě fólie spojí tlakem a teplem a z válcování už vychází fólie s „puchýři.“

Zdroj: https://www.bu­blinkovafolie­.cz/technologie

Další odpovědi
Edison

To je v takový krabičce malej trpajzlik, má miniaturní kompresor a mezi dvě právě svařované folie fouká do každé bublinky vzduch.

Kepler

Edisonova teorie není dost šílená, aby mohla být pravdivá. Miniaturní kompresory jsou nedostatkovým zbožím a trpajzlíci houfně utekli před covidem do Antarktidy. Ve skutečnosti se mezi dvě fólie zalisují malé kolonie bakteríí naočkovaných nadměrnou plynatostí. Prdíky už udělají svoje.

Edison

Keplerova teorie je sice dostatečně šílená, má ale jeden základní nedostatek: Časovou náročnost. To je využitelné pouze v době nedostatku trpajzliků s kompresorama. Díky nutnosti zrání folie je pak její nedostatek příčinou vysoké ceny. Ovšem za normálních okolností je potřeba dostatečně rychlá výroba. V přechodném období, při nedostatku nanokompresprů musej trpajzlici nafukovat bublinky vlastními ústy. Když už nemohou foukat, stačí je krmit luštěninami a jejich prdíky už udělají své (obdobně jako ony bakterie), ovšem mnohonásobně rychleji.

Kepler

Každá výroba chce svoje. Musíš mít temperované prostory, kde ty bublinkové fólie zrají, než je pustíš do prodeje. Stejné je to u výroby piva, vína, destilátů, sýrů atd. Když pustíš víno hned, není to víno a říkají tomu burčák. Hádám že podle toho jak manželky brčí nad věčně dosranými mísami nebo snad podle varovných zvuků, které tomu předcházejí.

Edison

To samozřejmě ano. Leč pořád platí, že některé technologie lze mít rychlé, jiné nikoli… A u bublinek ve folii to jde. Osobně jsem to zkoušel! 😁

Kepler

Ty zkrátka musíš mít vždycky poslední slovo. Tentokráte ho ale mám já: ano, máš pravdu!