EliškaG

Jak se platí v Turecku?

jak se platí v Turecku?

Dostala jsem dovolenou v Turecku v oblasti Camyuva – Kemer. Chci se zeptat zda tam někdo letos nebyl. Jde mi to zda je lepší tam jet s eurami a nebo s tureckými liry. A potom jaké jsou tam ceny v restauracích, na tržištích a v obchodech. Pokud by měl někdo odkaz na nějaké fotky třeba z Trhů v blízkosti s cenami budu moc ráda. Děkuji

Nejlepší odpověď
Edison

Akceptují i erura a USD. Slušný podnik akceptuje karty. Jako výhodnější se ovšem jeví jejich liry.

https://www.e­uro.cz/byznys/tu­recko-je-pro-cechy-levnym-rajem-tamni-mena-rekordne-oslabuje-1416821

Zdroj: https://www.in­via.cz/turecko/kurz-meny/

Další odpovědi
annas

Jak se platí v Turecku?

"V Turecku na většině míst zaplatíte kartou, přesto je ale lepší s sebou nějakou hotovost mít. V hotovosti je možné platit tureckou lirou a někdy i eurem nebo americkými dolary. První varianta je ale jistější. Jak tureckou liru obstarat a kolik si vyměnit?!

více vv odkazu

https://www.ces­tolino.cz/pru­vodce/turecko/me­na/

V tomto odkazu i některé ceny, jak jste se ptala.

https://www.do­volenaceny.cz/tu­recko

Něco přímo o oblasti, kam jedete

https://www.kemer-antalya.com/ca­myuva.asp

led

Tak, ako už odpovedali predo mno, tureckými Lírami, Eurom a US dolármi.
Len malé upozornenie, v bežných obchodoch platíte určenú cenu, ale v malých súkromných a na bazáre (trhovisko) jednajte. Navrhovaná cena je vždy premrštená, ak nejednáte, obchodník stráca „zábavu“ a cenu nezníži. Snažte sa ponúknuť kontrcenu, čo najnižšiu a pomaly s hlasitým nárekom o ožobračení vašej rodiny, postupne pridávajte. Obchodník bude znižovať, až sa niekde stretnete. Nebojte sa aj naznačiť odchod, dobrý obchodník vás zastaví. Jednať, jednať, jednať! (nie v centre mesta, tam nemáte šancu)
Ps. nikdy neukazujte, koľko máte peňazí. Na kreditku sa v obchodíkoch nespoliehajte, neviete, či náhodou nemajú keyloger, alebo iný zberací program). Kreditkou môžte platiť len vo veľkých obchodoch, hoteloch s ** a vyššie, alebo v banke.

ivzez

Vzhledem k tomu, že eurA ani turecký lir neexistují,
si s sebou nemůžete vzít ani jedno.

Uspěla byste s eurY nebo tureckými lirami. Poslední
jsou vhodnější, protože v případě platby eurem (či dolarem)
můžete narazit na nrevýhodný kurz.
_______

Doplňuji:

Pozor také při platbách kartou. Zadá-li obchodník částku v EUR či USD, byl
by pro Vás jeho kurz pravděpodobně nevýhodnější než kurz Vaší banky.

led

"V Turecku se platí tureckými lirami. Zkratka měny je YTL, tedy Yeni Tűrk Lirasi, nová turecká lira. Přívlastek „nová“ odkazuje na denominaci z roku 2005 v poměru 1 : 1 000 000, při které bylo z cen a z bankovek škrtnuto šest nul. Do té doby bylo snadné být v Turecku milionářem.

Kurz turecké liry k euru se pohybuje kolem poměru 2:1, za tureckou liru tedy zaplatíte kolem 12 až 13 korun. Na webu můžete zjistit přesný aktuální kurz.

V Turecku se platí lirami

Aktuální kurz ČNB:
Turecká lira: 1 TRY= 4.26 CZK"

https://www.mun­do.cz/turecko/me­na-ceny