HiPe

Jak se platí poštovné, posílám-li balíček s časopisy?

Posílám balíček s časopisy a nejsem si jist, kdo platí poštovné.
Budu ho platit já na poště, až budu posílat balík? Nebo ho zaplatí ta osoba, co balík dostane, při jeho převzetí??
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
quentos

Standardně platí poštovné odesílatel. Pokud ale chcete, aby ho zaplatil příjemce (např. posíláte příjemci něco, co si objednal), dá se to na poště zařídit. Příjemce by ale o tom, že uhradí poštovné, měl předem vědět, jinak může poště říci, že zásilku odmítá přijmout, a přijde vám zpátky.