Jak se platí daň z nemovitosti ???

Nejde mi o to kdy a kde ale kolik přibližně a jak často ? Internet je plný sraček ale takovéto potřebné věci tam nejsou , a ne je tam o tom hodně ale je to většinou jeden a ten samý článek v kterém to není .

Nejlepší odpověď
zzzzz

Jednou ročně, obec si stanoví koeficient, některé ho mají 5× vyšší, podle něj, velikosti a zařazení nemovitosti vypočítá FÚ daň. Pokud jste nemovitost koupil letos, musíte se do konce ledna 2013 přihlásit k dani na příslušném FU.

Další odpovědi
Conchus

Každá obec může mít svá pravidla, koeficienty, apod. Nutné se obrátit na místo, kde budete platit a znát aktuální znění zákona.

anonym

Záleží na koeficientu, která si určuje obec, platba může být jednorázově nebo i ve 2 splátkách. Jednorázově do května, FÚ pošle složenku.
Platí se každý rok. http://www.me­sec.cz/clanky/dan-z-nemovitosti-2013-jak-na-to/

aramah

Jednou ročně,složenku pošlou.Kolik budeš platit to záleží na velikosti nemovitosti.

tazatelka

Nevím, kde jste na netu hledal, že jste nenašel. Zákonem č. 338/1992 Sb., o dani z nemovitostí jsou dány platby z různých typů nemovitosti.
Ale pokud si zavoláte na Váš příslušný FÚ, podle typu nemovitosti Vám sdělí přesně částku i do kdy ji musíte poukázat.
Pokud ale budete daň platit poprvé, nemusíte se o nic starat, finančák Vám pošle složenku sám a včas.
Doplňuji:
Platí se 1× ročně, pokud byy to byla velká částka, lze myslím zaplatit zálohově a pak doplatit. Ale to všechni Vám na finančáku ochotně řeknou i do telefonu!