xiperio

Jak se ošetřit před exekucí?

Pokud mám čistě hypoteticky exekuci na krku a mám zdědit v budoucnu nemovitost. Jak to ošetřit? Dá se to hned prodat? Nebo postoupit dědictví jiné osobě? Aby to exekutor nezabavil?

Nejlepší odpověď
autacek

Nechť jsou dědicem přímo tvé děti, případně ať zůstavitel s majetkem naloží tak, aby tys měl dispoziční práva, nikoli však práva vlastnická. Toho lze pochopitelně docílit různými způsoby, měl bys však počítat s tím, že věřitelům se to nemusí tak úplně líbit a mohou podniknout případné právní kroky.

Další odpovědi
Hlada

Exekuce není bradavice, kterou někdo může mít na krku. Je to poslední možnost, jak může věřitel domáhat po nepoctivém dlužníkovi zaplacení pohledávky poté, co takové individuum nereaguje na upomínky, návrhy řešení a nerespektuje ani pravomocný rozsudek soudu, z kterého se tak stal exekuční titul.
Řešení je prosté. Nežít si nad své poměry a případné dluhy splácet včas.
Exekutor nic nezabavuje, dělá jen to, co měl dlužník udělat sám. Zatajování majetku je nezákonné. Na prodeji zděděného majetku se nemusí exekutor podílet. Dlužník ho může prodat sám a dluh z výtěžku uhradit.

JežíšKristus

Trestný čin krácení věřitele?

Pepa25

Vy máte přístup „raději nebudu nic mít, aby mi nemohli nic vzít“? To jako vážně? Hlada má naprostou pravdu: jako ochrana před exekutory úplně stačí nemít splatné dluhy, které zůstanou bez reakce na upomínky.
K těm podotázkám: prodat můžete cokoliv (pokud už to není blokované exekucí nebo konkurzem), ale pak se půjde po penězích, které z prodeje dostanete. Pokud něco darujete, tak máte riziko, co tím dárce udělá a těsně před exekucí je to stejně zpětně napadnutelné a za určitých okolností dokonce i trestné. „Postoupení dědictví“ je nesmysl, až zemřete, tak po vás někdo majetek zdědí. Mimochodem v situaci exekuce by dlužník měl být naopak rád, že exekutor majetek zabavil a prodá, protože se konečně zbaví dluhu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.