dust8

Jak se opít rohlíkem, když se to říká?

Do čeho se namáčí?

Nejlepší odpověď
annas

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-da-opit-rohlikem

Samozřejmě jde o nadsázku, někdo vás oklame, ošálí, vy mu uvěřiíte.

Platí i v současnosti, když podlehnete reklamě a koupíte si nějaký šmejd. Nadarmo se neřoká, věc laciná, dvakrát placená.
--

Ale možná byste se mohl opít rohlíkem, pokud byste si jej namáčel místo do kávy, jak se do kdysi dělávalo, třeba do rumu.

Ale kdysi maminky namočily rohlík do nějaké tekutiny, třeba i do piva, a daly jej žmoulat dítěti, když křičelo. Takže dítě opily rohlíkem, tedy uspaly je, jak je to časté u „opilců“.

Teď se prodávají i pivní rozhlíky, ale z těch se určitě nepiijete.

Další odpovědi
Rokio

Je to myšleno obrazně. Znamená to nechat se obalamutit/skočit někomu na špek.