Avatar uživatele
mirabelka

Jak se odvolat vůči odebrání ŘP, když nesouhlasím s vyjádřením lékaře?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat má lékařka právo odebrat ŘP, pokud není dle nálezů jasné, že se jedná o závažnou nemoc. Udělalo se mi v práci špatně sanita mne odvezla do nemocnice. Lékařka hned navrhla odebrání ŘP,na základě podezření na epilepsii ovšem zprávy CT mozku a EEG jsou bez nálezu.Nikdy jsem takové problémy neměla. Věk 47. Co s tím mohu dělat, lze se odvolat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3310 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
arygnoc

lekárka postupovala správne – i podozrenie na závažné ochorenie je dôvodom na nespôsobilosť vedenia motorových vozidiel.

po presnom určení diagnózy – teda vylúčenia závažného ochorenia, môžete požiadať o vrátenie vp.

stále je to lepšie, ako niekoho zabiť pri nevoľnosti počas šoférovania.

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

mirabelko
lékařka nemá právo odebrat řidičák a určitě Vám ho neodebrala. AAle její zákonná povinnost je toto podezření ohlásit evidenci vozidel, kde s Vámi zahájí správní řízení o odebrání oprávnění k řízení vozidel. Vy v této době máte právo prokázat lékařskou zprávou, že nemoc u Vás není.
Pochopila jste mne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzlatokopka

Lékařka opravdu postupovala správně, vy si nechte udělat všechna vyšetření, včetně EMG to může prokázat tetanii, z ní se člověku občas udělá nevolno, ale ŘP u ní neberou. Pokud by to byla epilepsie, tak vám ŘP v zájmu ochrany nejen vašeho života, odebrat musí. Pokud to epilepsie není, ŘP vám vrátí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek