mirabelka

Jak se odvolat vůči odebrání ŘP, když nesouhlasím s vyjádřením lékaře?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat má lékařka právo odebrat ŘP, pokud není dle nálezů jasné, že se jedná o závažnou nemoc. Udělalo se mi v práci špatně sanita mne odvezla do nemocnice. Lékařka hned navrhla odebrání ŘP,na základě podezření na epilepsii ovšem zprávy CT mozku a EEG jsou bez nálezu.Nikdy jsem takové problémy neměla. Věk 47. Co s tím mohu dělat, lze se odvolat?

Nejlepší odpověď
arygnoc

lekárka postupovala správne – i podozrenie na závažné ochorenie je dôvodom na nespôsobilosť vedenia motorových vozidiel.

po presnom určení diagnózy – teda vylúčenia závažného ochorenia, môžete požiadať o vrátenie vp.

stále je to lepšie, ako niekoho zabiť pri nevoľnosti počas šoférovania.

;-Q

Další odpovědi
cukrar

mirabelko
lékařka nemá právo odebrat řidičák a určitě Vám ho neodebrala. AAle její zákonná povinnost je toto podezření ohlásit evidenci vozidel, kde s Vámi zahájí správní řízení o odebrání oprávnění k řízení vozidel. Vy v této době máte právo prokázat lékařskou zprávou, že nemoc u Vás není.
Pochopila jste mne?

zzzlatokopka

Lékařka opravdu postupovala správně, vy si nechte udělat všechna vyšetření, včetně EMG to může prokázat tetanii, z ní se člověku občas udělá nevolno, ale ŘP u ní neberou. Pokud by to byla epilepsie, tak vám ŘP v zájmu ochrany nejen vašeho života, odebrat musí. Pokud to epilepsie není, ŘP vám vrátí.