jak se odnaučit lhát..?

Mám takový problém, a né zrovna malý. Můj přítel má moc bujnou fantazii a lže každýmu, včetně mě nevím co mám dělat. Bylo by možné ho to onaučit? Ke psychologovi ho nedostanu, tak jsem se chtěla zeptat jestli by bylo možné ho to odnaučit sama třeba nějakou terapií, a kdyby taková možnost byla tak kde bych na internetu mohla takovou terapii najít a vyzkoušet jí na mém příteli. Prosím pomozte mi mě to trápí..Děkuji dištak za Vaše odpovědi..

Nejlepší odpověď
Gollumek.88

nevím o tom, že by se fabulace dala nějak léčit… Bohužel jsem se setkala s lidmi, kteří žili vyloženě vylhaný život. Nejen, že lhali všem okolo, ale lhali hlavně sami sobě a sami tomu nakonec uvěřili.. U některých lidí se to stává, nejsou spokojeni se svým životem, a chtěli a představovali by si ho jinak, a proto začnou lhát, a někteří třeba doufají, že ta lež se stane skutečností, ale v 99,9% případech ne. Pak už lžou úplně ve všem a sami tomu věří…

Setkala jsem si i s takovou fabulací, kdy ten člověk byl i agresivní, když mu jeho lež někdo nechtěl spolknout. Je fakt, že tenhle člověk byl patologický manipulátor s psychopatickýi rysy.. Ale to nemění nic na tom, že lhaní se asi odnaučit nedá. Kdyby byl dítě.. tak zřejmě ano – ohýbat proutek dokud je mladý… Ale v dospělém věku o tom silně pochybuji…

Další odpovědi
BEAES

S tím asi vy nic neuděláte. Musel by s tím chtít něco dělat partner. A asi jen psycholog by s ním tento problém probral a zjistil důvod, proč tak jedná. Partner musí začít u sebe, bohužel, chápu, že vás to trápí a asi s ním nebude lehké žití.

mirlin

To se nedá odnaučit,na to musí přijít každý sám a to je těžký proces.Horší často bývá,
Kdo lže,–----

mirlin

dudu

Můj dnes již zemřelý bratr sice vyloženě nelhal, ale měl tendenci všechno přehánět. Když zlehka upadl, šlo téměř o smrtelný úraz, když chytil rybu, tak vždy nejméně metrovou atd. Od mala jsme se ho snažili s rodiči tento zlozvyk odnaučit /ode mne byl o šest roků mladší/, ale marně. Asi platí, že některé věci nelze změnit.
Ve Vašem případě stojí za úvahu, zda-li nejít o dům dál, protože u těchto lidí prakticky nikdy nelze najít oporu a často jsou pro svoje okolí až nebezpeční.

pondělí

třeba to pro něj není lhaní jen hra,pokud je mladší,tak to je jen bujná fantazie a nedostatek realného žití
u staršího člověka je to již neodstranitelná deformace,
a sama se rozhodněte jesti je mladý nebo starší,a věk v tomto případě není směrodatný
a nebo to může být reakce na poškození hlavy urazem,nebo nárazem,stává se to
DĚLAJÍ TO HLAVNĚ LIDÉ,KTEŘÍ TRPÍ KOMPLEXEM MÉNĚCENOSTI,NEJ­MLADŠÍ V RODINĚ,MENŠÍ RŮST,ČI KOMLEX POHLAVNÍHO ORGÁNU.

rybíz

Odnaučit to asi nepůjde, aspoň v dospělosti ne. Má známá si také často vymýšlela, možná aby byla důležitá, možná tomu časem sama věřila, no nevím. Někdy říkala co si vše může koupit nebo dovolit, jindy hotová chudá socka. Většina jejích známých si na to zvykla a brala její řeči s rezervou ( jako, aby řeč nestála ).

BIGFOOT

souhlas s beaes a s dudu a s pondělí BIGFOOT