dejvvoffc

Jak se odlišuje smlouva o dílo od kupní smlouvy ?

Nejlepší odpověď
Hlada

Smlouvou o dílo se zhotovitel zavazuje na svůj náklad a nebezpečí provést pro objednatele dílo a objednatel se zavazuje dílo převzít a zaplatit cenu (§ 2586 odst. 1 obč, zák).

Kupní smlouvou se prodávající zavazuje, že kupujícímu odevzdá věc, která je předmětem koupě, a umožní mu nabýt vlastnické právo k ní, a kupující se zavazuje, že věc převezme a zaplatí prodávajícímu kupní cenu. (§ 2079 odst. 1 obč. zák.)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.