zjentek

Jak se „odlehčují“ cigarety? Které jsou zdraví prospěšnější?

Normální (original/classic) vs. lehké (light/blue) cigarety stejné značky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Všechny tzv. „light“ výrobky včetně cigaret
lidem škodí více než normální výrobky.

Kuřák potřebuje svou dávku jedu, takže „lehkých“
cigaret vykouří více a kouř vdechuje hlouběji do plic.
Výsledný efekt je opačný, než tvrdí výrobci.

Další odpovědi
dr.luha

  1. Tabák se vypere a zůstane jen jakási sláma (extrakt se pak dále použije pro výrobu léků).
  2. Kousek nad fitrem je po obvodu řada dírek pro přisávání vzduchu
  3. Tyto ůpravy nejsou zdraví prospěšnější, protože pro potřebnou dávku nikotinu musí konzument vytáhnout mnohem větší počet cigaret, což znamená více dehtu do plic.

zjentek

Arne, fčil sem vypad z hospody… zabijte mě!