autacek

Jak se odborně nazývá stav, kdy nesmíte veřejně vyjádřit svůj vlastní názor a ten, kdo vám to umožní, je za to stíhán?

https://m.novin­ky.cz/article­Details?aId=459699&sz­nu=WmiegZuymRc4OJ­Qv

Nejlepší odpověď
Drap

Cenzura státu. Neni se ale čemu divit. Brzy podobné věci mohou potkat i nás. Nakonec celá EU je založena na podobných nedemokratických principech.

Další odpovědi
ten který je

Cenzura.Počínající totalita.

JájsemRaibek

Perzekuce.

Kepler

Určitá cenzura je nutná. Pořád si mnoho lidí myslí, že demokracie znamená dělat si co chci. Různé vulgárnosti, štvavé výroky, podpora násilí, záměrné desinformace a idiocie všeho druhu je třeba řádně vyprášit! Já bych ještě přidal lživé reklamy typu „sníží spotřebu vašeho motoru o 287%“ a podvodné nabídky práce i podvodné e-shopy. Takovým hajzlíkům bych dal nejmíň 10 let na tvrdo.

Muso

Německá realita.

ivzez

Myslím, že byste rád slyšel, že je to cenzura, ale já to tak nevnímám.

Za cenzuru bych považovala, kdyby paní Storch nemohla své názory
zveřejnit nikde, nebo kdyby jí někdo zakazoval se nějak projevovat.

Tak tomu ale není. Např. na svém webu si klidně
může zveřejnit cokoliv, do neporušuje platné zákony.

Svobodu projevu a/nebo slova nelze zaměňovat s právem
zveřejnit něco prostřednictvím média, jež člověku nepatří.
Provozovatel má právo rozhodnout, co se u něj smí zveřejnit.

_______

Našla jsem si ke smazanému příspěvku více informací
a musím svůj původní názor poopravit.

K problému z odkazovaného článku:
Kritika je na místě i v případě policie, porušování zákonů ne → ani v internetu.
Smazání těch příspěvků (nejen) Beatrix von Storch, které porušovaly zákon/y,
je v pořádku.

Facebook ani Twitter nemusí smazat všechno, co jim kdo oznámí.
Obsah, který porušuje zákony, musí být podle NetzDG odstraněn do 24 hodin.
Provozovatelé by měli být schopni rozpoznat, co je v pořádku a co ne.
_____

Smazaný příspěvek porušoval zákon, proto byl právem smazán.

Další příspěvek, zmíněný v Auťáčkově odkazu, Twitter vrátil.
Twitteru bylo nahlášených příspěvků více, Twitter z nich smazal
asi jedno procento, ostatní po kontrole odblokoval.

Odkazy:
Zákon ke zlepšení prosazování práva v sociálních sítích (NetzDG):
https://www.gesetze-im-internet.de/net­zdg/BJNR335210017­.html

Informace o NetzDG ve Wikipedii:
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Netzwerkdur­chsetzungsgesetz

§ 130 trestního zákona, který byl smazaným příspěvkem porušen:
https://dejure­.org/gesetze/StGB/130­.html

Volksverhetzung (opět Wikipedie):
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Volksverhet­zung

Článek v Die Zeit online, který situaci srozumitelně vysvětluje:
http://www.ze­it.de/politik/de­utschland/2018-01/soziale-netzwerke-twitter-beatrix-von-storch-netzwerkdurchset­zungsgesetz

[Všechny odkazy vedou na německy psané weby.]

da ny

Jak bylo již zmíněno, hrozí:
Cenzura, poersekuce, diktatura…

„Identita tvrdí, že právě takto neurčitý zákon může jeho znění v praxi převrátit tak, jak se to bude hodit zrovna té vládě, která je bude používat.“

„Při současné multikulturní vládě a při současné vysoké míře cenzury… “

„…pro jméno multikulturalismu využít jakékoliv znění zákona, které se zrovna bude hodit umlčení jakýchkoliv kritiků..“
http://www.czechfre­epress.cz/evro­pa/navrh-na-totalni-cenzuru-socialnich-siti-v-nemecku-vyvolal-protesty.html, to by bylo vpořádku
Pokud budou smazány provozovatelem webu „jen“ urážky, vyhrožování, pomluvy, to by bylo vpořádku. To se děje i bez vládního zákona.
Obavy:
Zneužití zákona vládami je možné a nebezpečné.

Jde o nějaký čas diskutovanou evropskou formu vlády multikulturalitů…
Prostřednictvím internetu se „zrodil“ nejeden politikj, hnutí..
Je to nebezpečná síla, zbraň, je třeba jí přistřihnout křídla.
Mnohé vlády (země i s kapitalistickým zřízením) to tak již dělají.