Lukasy

Jak se objevi housenky v uzavřene nadobě?

Třeba oplatky nebo ovesne vločky atak, když budou stare tak i když to bude neotevřene tak se tam objevi.

Nejlepší odpověď
Conchus

Jejich zárodky tam byly už při výrobě a pak to chtělo ten správný čas

Další odpovědi
hanulka11

Zřejmě máš na mysli moučné červy – z nichž se vylíhnou moli . Tak ti se dostanou všude , hlavně jsou v provozech , výrobných, skladech a my si je pak přineseme domů. Nevšimneš si toho , když zboží kupuješ , někdy se člověk diví -když výrobek rozbalí ,co je uvnitř za nadělení.

isteron

V minulosti zvykli gazdinky múku preosievať. Boli na to určené sitá s okrúhlym a dreveným rámom. A veru , hlavne po dlhšom státi sa tam našlo všeličo. Najmä keď múka bola vo väčšom vreci, ktoré sa výprázdňovalo dlhší čas.

beer

Tyto „housenky“ jsou většinou larvy zavíječe moučného – malého motýlka podobnému molům. Zavíječů je více druhů, tento je všat nejrozšířenějším.
Dospělci (motýli) se dokáží dostat i přes nepevný obal k potravinám, kde nakladou vajíčka. Jindy kladou vajíčka i na obal a malinké larvičky se prokoušou dovnitř, kde pak probíhá jejich další vývoj. Potraviny by měly být z těchto důvodů skladovány v pevných a těsných obalech (sklenice ap.).
Zboží může být napadeno ale již při nákupu, hlavně díky špatným skladovacím podmínkám hotových výrobků. Při vlastní výrobě ale jen málo, díky moderním technologiím.
Studium

Zdroj: http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/choroby-a-skudci/larvy-zavijece-moucneho-ve-spizi-jak-ochranit-mouku-susene-ovoce-orechy/