dust8

Jak se nezbláznit z toho nelidského skřehotání nově přistěhovalých asi exotických ptáků z blízkých stromů?

Nevím odkud přiletěli, ale vím, že by klidně mohli popoletět o nějaký kilometr jinam a najdou tam taky pěkný stromy. Co je tady drží? Už je to tak dva týdny co mi tu pořád skřehovaj v okolí. Nemám nic proti pěknému pozpěvovaní malých pěnkav atd, ale tohle jsou nějaci zmutovaní rackové či tak něco a řvou tak 5× více jak český ptáci. Snad odtáhnou už pryč. Co je tu drží? Za všechno může globální oteplování. Už jsem to nakousnul v téhle otázce, ale zůstala netknutá: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-zpusobuje-ze-se-do-blizkeho-okoli-se-stromy-pristehovaly-nove-druhy-ptaku-kteri-jsou-extremne-hlucni

Tam jsem si stěžoval, že mě budí třeba i ve tři ráno kdy mi skřehotají operety třeba ve dvou. Do háje tady není žádná hudebka! Já chci mít pořád otevřené okno v noci i se špunty v uších ty zmetky slyším a tak musím zavřít okno. Děs a hrůza. Brzy se asi zblázním!

Odpovědi
Kelt

Buď rád, že můžeš slyšet ptačí zpěv a že jsi volný, vidíš ranní Slunce, dýcháš čistý vzduch. Vžij se do role člověka, který je ve tmě, v cele, vidí jen zdi, neví, jaký je den a kolik je hodin. A je tam několik let. Měnil bys to s ním?