Žabule

Jak se nestát slepicí?

S přítelem žiji skoro 9 let,ale v posledních 3 letech si moc nerozumíme.Jemu bude šedesát a mě 50. Skřípe to ve všech bodech. Nyní o mě prohlásil,že se stávám „slepicí“. Tak bych chtěla slyšet názor,kde je hranice mezi milovanou polovičkou a slepicí. Ráda bych se stala opět tou první variantou.

Nejlepší odpověď
LuciJe

Váš dotaz je krásný a svědčí o Vašem nadhledu 🙂

Každopádně – slepicí či kvočnou bývá nazývána žena, která se stará jen o rodinu, ale zato důkladně, občas až nadměrně.

Takže rada by zněla – starat se jen do té míry, do které to rodině vyhovuje, držet si vlastní zájmy a koníčky a rozšiřovat si obzory (třeba čtením a zajímáním se o to, co Vás baví).

A ideálně začít tím, že se přítele zeptáte, co přesně mu vadí a jak byste společně mohli Váš vztah vrátit tam, kde se Vám v něm oběma líbilo. Zní to snadně, ale otevřeně si o problémech promluvit je obvykle jedna z těch těžších věcí. Ale určitě to zvládnete.

Držím Vám palce.

Další odpovědi
Lencis

Žabule moc vás zdravím, otázka je natoliko krásná, že jsem jí musela dát hvězdičku.

Odpověď však hledám jen těžko, páč milé dámy přiznejme si, že se občas jako slepice chováme všechny… budiž nám však útěchou, že naše protějšky lze velmi často taktéž označit nějakým tím jadrným výrazem.

Nejsem ještě tak vyzrála jako vy a s manželem jsme spolu „teprve“ 5let a kousek, ale také to někdy skřípe…

Myslím že hranice mezi milovanou osobou a slepicí neexistuje… respektive existuje ale jen ve vnímání toho druhého.

Tak jak zpívá Lucka Bílá

Jsem bordelář i milujucí manželka
tajemný introvert i slepičí prdelka
jsem skřivánek, královna podsvětí
čínskej filozof kosočtverců
i máma od dětí

a je jen na druhých co v té či oné chvíli chtějí vidět…

Moc vám přeji, abyste s manželem opět našli druhou mízu a oba si rozpoměli na chvíle kdy jste v sobě viděli jen ty milované polovičky 😉

macek

Víte oni muži v těchto letech buď zpohodlní a nebo chytí druhou mízu.Určitě by to chtělo něco s tím udělat.Třeba si někam vyjet a udělat si hezký den.No a když vy jste slepice tak on je kohout a zvadl.Tak do toho,trochu s ním hýbněte.Taky vám držím palce aby jste byla to první,jako dřív.

Michal

Buďte ráda,že jste slepicí,která se stará o rodinu,děti a pro líného kohuta udělá první poslední.
Zkuste manžela někdy překvapit a staňte se labutí…

Dandi

Stereotyp…zkuste něco nového…toť vše…

alenka901

no chtělo by to změnu,jestli on to nemyslel ve výrazu puťka?
trochu z mužského pohledu:
Domácí puťka – její nejoblíbenější televizní show je Sama doma a vám znělka „pá ram parara ram" už vážně leze krkem. Na druhou stranu ušetříte spoustu peněz. Nikam s ní nemusíte, celou sobotu strávíte v posteli a upeče vám bábovku.

chce to najít si třeba nějaký společný zájem

Attack-design

jojo tohle je vše o toleranci mezi dvěma, musíte se snažit – oba