Avatar uživatele
Boy 13

Jak se nepořezat při holení?

Co kdybych se holil břitvou a nějak špatně přitlačil, a pořezal si tvář. Zmizela by ta jizva ? Nezbyla by tam vráska nebo jizva nebo rýha ?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1195 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

1/ Holit se elektrickým strojkem.
Je ovšem pravdou, že žádný elektrický strojek neoholí tak hladce jako břitva či žiletka.
2/ Požádat tatínka, dědečka nebo jiného zkušeného muže, aby ti ukázal, jak se to dělá.

Upravil/a: dubraro

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Asi bude záležet na tom, jak bude rána hluboká. Povrchové zranění se zahojí většinou bez následků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

1 – Kúpiť si holiaci strojček s krytou frézkou alebo kmitavým ostrím.
2 – pri používaní britvy musí byť ruka pevná a zľahka viesť ostrie len jedným smerom. Najlepšie tak, že vlastne ostrie je ťahané po pokožke s „ochlpením“ na tvári a nie tlačené proti pokožke…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Bude záležet na hloubce rány. To, že k pořezání při holení břitvou dochází svědčí fakt, že běžnou součástí holení byl kamenec k zastavení krvácení.
V dnešní době, kdy je k dostání nepřeberné množství různých holicích strojků, mi holení břitvou připadá jako bezúčelný anachronismus.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Tak pokud si zarazíte břitvu 2 centimetry do tváře, tak hádejte.
Holím se pravidelně strojkem, nějakým tím Gillette Mach3, nebo co to je. Elektrické strojky nemám rád, obyčejný strojek oholí lépe. I když je pravda, že Braun za 10 tisíc jsem nezkoušel.
Pořezat se ale obyčejným Gillette strojkem, na to musí být talent. Roky se holím bez kapky krve, asi jako většina.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Matox8

Mně při tom dost pomáhá pěna na holení

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví