Boy 13

Jak se nepořezat při holení?

Co kdybych se holil břitvou a nějak špatně přitlačil, a pořezal si tvář. Zmizela by ta jizva ? Nezbyla by tam vráska nebo jizva nebo rýha ?

Nejlepší odpověď
dubraro

1/ Holit se elektrickým strojkem.
Je ovšem pravdou, že žádný elektrický strojek neoholí tak hladce jako břitva či žiletka.
2/ Požádat tatínka, dědečka nebo jiného zkušeného muže, aby ti ukázal, jak se to dělá.

Další odpovědi
paul1

Asi bude záležet na tom, jak bude rána hluboká. Povrchové zranění se zahojí většinou bez následků.

led

1 – Kúpiť si holiaci strojček s krytou frézkou alebo kmitavým ostrím.
2 – pri používaní britvy musí byť ruka pevná a zľahka viesť ostrie len jedným smerom. Najlepšie tak, že vlastne ostrie je ťahané po pokožke s „ochlpením“ na tvári a nie tlačené proti pokožke…

Hlada

Bude záležet na hloubce rány. To, že k pořezání při holení břitvou dochází svědčí fakt, že běžnou součástí holení byl kamenec k zastavení krvácení.
V dnešní době, kdy je k dostání nepřeberné množství různých holicích strojků, mi holení břitvou připadá jako bezúčelný anachronismus.

JežíšKristus

Tak pokud si zarazíte břitvu 2 centimetry do tváře, tak hádejte.
Holím se pravidelně strojkem, nějakým tím Gillette Mach3, nebo co to je. Elektrické strojky nemám rád, obyčejný strojek oholí lépe. I když je pravda, že Braun za 10 tisíc jsem nezkoušel.
Pořezat se ale obyčejným Gillette strojkem, na to musí být talent. Roky se holím bez kapky krve, asi jako většina.

Matox8

Mně při tom dost pomáhá pěna na holení

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.