postcd

Jak se nenechat ovlivnit řečí, kterou musíte a možná i chcete asi hodinu poslouchat?

asi víte, že existuje vlezlá hudba, nebo lidé mluvící tak, že to ovlivňuje, například jste svolnější k tomu abyste byli momentálně bezohlednější v nějakém ohledu, nebo byli svolnější v nějakém ohledu dočasně porušit nějaké své morální zásady. Jak se tedy nenechat ovlivnit po tak dlouhou dobu tím co posloucháte, podotýkám, že jde špatně přemýšlet, špatně se soustředím na nějaké systematičnější přemýšlení. děkuji

jak udržet koncentraci když řečník mluví egoisticky nebo jinak jeho přednes odvádí pozornost od myšlenek?

Nejlepší odpověď
briketka10

Takovou hudbu neposlouchat, jestli jste v takovém
prostředí, kde se hraje odejděte a vlezlé lidi vůbec
neposlouchejte je to jednoduché říkám, že mám moc
práce apod.

Další odpovědi
Mirdas

Buď opravdu odcházím a zda nelze jinak vzpomenu si na jakékoliv příjemné chvíle které jsem zažil a myšlenkami jsem zcela někde jinde.

ivzez

K tomu prvnímu stačí se tvářit, že se soustředíte
na poslech, a můžete to celé „proklimbat“…

Pokud něco poslouchat chci, pak vím, proč, a co od toho čekám.
Tam by bylo dost těžké mne nějak ovlivnit…