nikeroska

jak se nenachladit v dešti?

Od zítřka nastupuji do nové práce, budu trávit 6 hodin denně jako doručovatelka… Mám obavu z toho počasí, déšť, vítr… Co mám dělat, abych neonemocněla hned první den??
Doplňuji:
Zůstat doma?? A kdo si to může dovolit? Mám smlouvu, a tu MUSÍM dodržovat ;). Jinak dík za radu :)

Nejlepší odpověď
anonym

Pracovala jsem jako doručovatelka brigádně 2 měsíce,řeknu jen tolik,je to fuška.Byla jsem tam zrovna o vánocích.Deš­tník?Jen překáží!Nabalit se?Byla jsem splavená jako kůň.Vyfásla jsem rajón,kde nebyly výtahy.Neměla jsem ani jejich oděv,protože jsem na něj neměla nárok,pěkně ve svým,oddělala jsem dvě bundy.Tohle je zápor téhle práce,venku za každého počasí.Ještě když ti upadne kolečko od pošťácké tašky ve sněhu..Zvykneš si,to určitě,holky jsou tam tolik let.Výhody?V létě venku,práce s lidmi,pokud si je získáš budou na tebe čekat jak na svoji rodinu,sem tam buchtu do ruky,dýško,ví­kendy volné.

Další odpovědi
briketka10

pořádně teple bych se oblékla – nepromokavé rukavice, šátek na krk, nepromokavou bundu s kapucí – klidně i pláštěnku, nepromokavé boty i tenisky mohou navlhnout a můžeš mít v nich rybník..
ráno bývá větší zima než přes den, tak i pod bundu si vezmi teplý svetr..
Doplňuji:
ještě bych si přibalila termosku s čajem :D

annas

Důležité jsou dobré boty, abyste je nepromáčela. Samozřejmě pláštěnka. Chodit venku v ošklivém počasí jistě není příjemné, ale nejste sama, kdo se takto živí.

Přeji vám, abyste všechno zvládla.

anonym

Nikerosko , hned me napadlo, jak pisi nektere jiz kolegynky , ze nejdulezitejsi se mi zda obuv ! Nejen ze nesmi promoknout , ale pozor na puchyre. Musi byt lehka, pohodlna.
Existuji jiz preventivni naplasti . Prodavaji je v lekarne. Sama jsem se to dozvedela zde, na odpovedich.
Az by vas neco zacalo palit , bude pozde.
Drzim vam palce, prace se mi to zda narocna . Opravdu v jakemkoliv pocasi. ..
skoda, ze nedorucujiete u nas. Ja mam vzdy pripravene male cokoladky, ktere davam nasim dorucovatelkam , kdyz je nahodou vidim. ( davam je i popelarum ).
🙂 -iv-

anonym

Já bych se ptala zkušenějších kolegyň jak to řeší,určitě ti rády poradí jak to funguje v praxi…:D

hanny 2

Musíš se pořádně oblíct,bude chladno,pohodlné nepromokavé boty,nepromokavou bundu s kapucí nebo pláštěnku,deštník by byl asi nepraktický.A taky dobrou náladu!Přeji dobrý start do nového zaměstnání!

Syd

Jestli máte špatnou imunitu a hned vás ofoukne, pak holt nemůžete jako doručovatelka pracovat. Jediná rada tedy může znít – správně se obléknout (dostatečně, ale ani ne nadbytečně, abyste se nepotila jak dveře od chlíva, protože potom by vás ještě snáz ofouklo) a pořídit si pořádnou nepromokavou bundu s kapucou a teplou obuv.

hanulka11

pokud chceš v tomto zaměstnání vytrvat -radím moc se nenabalovat a otužovat se – jistě… mít dobrou obuv je základ, ale být nabalená není dobře – stačí ti dobrá větrovka která odvádí pot a zabraňuje profouknutí a pod ní ti stačí tričko.

mosoj

Chtěl jsem napsat něco v duchu „jami 155“, ale ona to ze své praxe vystihla nejlépe. To velmi špatné počasí není zase tak často. Oblečení takové aby vám nebyla zima ale zase jste se nepotila, takže nějaké variabilní.
Za špatného pčasí se venku pouze pohybovat odpočívat někde v závětří.
Nebál bych se toho a ať se daří.

redy

Holt riziko,že by radši zůstat doma?
Doplňuji:
Já nechápu takové otázky,jak kdyby v jiných zaměstnání bylo vše OK.
Mám prácu tak dělám.
Jinak odpovědi že je třeba se obléci,jsou fajn, akorát dospělej člověk by to snad měl vědět!
Mám si vzít svetr?Ono venku fouká..

Alesh

nepromoknout, nevychladnout = dobře se obléct, teple, nepromokavě, vč. pokrývky hlavy … žádná věda, ne? 😉