jjj123456789

Jak se německy řekne Jez dělá?

Nejlepší odpověď
annas

Překlad – každý výraz zvlášť – hrajete si se slovy, výsledek … ???

Jez = Wehr, dělá macht = ´Wehrmacht.

Wehrmacht = branná moc, armáda

Doplňuji:
Etymologie a význam wehr

http://www.wis­sen.de/rechtsch­reibung/wehr
http://en.wik­tionary.org/wi­ki/Wehr

Více diskuse

Další odpovědi
Drap

Netuším ani co to znamená česky.

Quimby

Asi si chceš zase rejpnout.

Agneta

Myslíš: „Jez dělá…(bublinky)?“

Agneta

jjj123456789 >>> tak to by mne v životě nenapadlo… je to ÚCHYLNÉ :((( a trapné:(((

jinak jsem tady už podobné otázky(asi tvoje) viděla, a musela si přiznat, že „jez“ znám vlastně ve 3 synonymech, ale né takto, i když tomu "Wehru"samozřejmě rozumím:D (určeno pro ivzez ao.)

annas

Ad Agneta, už jsem se šla odhlásit, ale napadlo mě mrknout se do českého slovníku – jez = břeh, kraj, hranice’ – obrana. byl uvedený příklad Fischewehr = rybářský jez. Takže mně došlo a zjistila ve slovníku význam. 🙂.

annas

Ad Quimby – jeho otázky jsou přece dokonalé, ale musíte umět věštit, abyste odhadl, co ho zajímá. 🙂