Losman

Jak se Německo i přes dvě prohrané světové války dokázalo dostat na vrchol světového hospodářství?

Německo – hospodářství historie přítomnost

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se něco přečíst v odkazu

Zdroj: http://referaty-seminarky.cz/srn-po-2-svetove-valce/

Další odpovědi
mosoj

Toť otázka. Ještě nutno podotknout, že platilo obrovské válečné reparace. Kdo neví co to je, najde si ne Googlu. Můj názor by se zde více lidem nelíbil. Ona pravda se těžko přiznává, ale jenom přijetím Marschalova plánu to nebylo.

fcoop

Náhoda,jako taková,neexistuje = řetězce příčin a následků.
Jeden takový důsledek byla Jalta.Z ní se stala příčina k dalším následkům.
A nepochybujme o tom,že konference měla i tajné dodatky.
I !! proto je dnešní svět takový,jaký je.

http://www.moderni-dejiny.cz/clanek-zavery-jaltske-krymske-konference-tri-mocnosti-11-2-1945-630/

pokazdejinak

tak z té první se vyhrabalo díky tomu, že začalo zbrojit na tu druhou…

a po té druhé se sice nebojovalo tolik zbraněmi, ale válka to byla taky, i když studená

led

Asi sa vám nebude páčiť moja odpoveď.
Skúste si pozrieť niečo o:

  • Politická ekonómie

„Mezinárodní politická ekonomie
V rámci studia mezinárodních vztahů je mezinárodní politická ekonomie dynamicky se rozvíjející disciplínou. Navazuje na historické úvahy o politických a ekonomických otázkách v rámci merkantilismu, klasického liberalismu a marxismu. Moderní mezinárodní politická ekonomie je produktem 70. a 80. let 20. století.“

  • Kapitál
  • Zbrojná politika 20.storočia