marika

Jak se nejlepe zbavit vsi

Zdravim! Kdo mi pomuze dojit na to, jak se mam zbavit vsi? Donesli mi ich dom detska. Jak si vsichni pamatujeme, babicky nam davali petrolej, ale ja si to uz nepamatuji. Muzete poradit, budu vdecna. Preji krasny vikend

Nejlepší odpověď
Linamo

Bez obav. V lekarne je velky vyber pripravku fungujici bud na chemicke bazi (jako drive orthosan) nebo na fyzikalni bazi (pripravek ves obali a ona se udusi… ala petrolej).
Lze koupit i spray, ktery pusobi preventivne, pokud vsi primo jeste nemate nebo na zbyle dosud zdrave cleny rodiny. Z teto skupiny je nejjednodussi prikapnout kapicku nebo dve tzv. Tea Trea olejicku k vasemu klasickemu samponu. Pozor na oci.

Chce to kazdopadne a vzdy trpelivost. Kdo to resi opakovane bohuzel tvrdi, ze nejjednodussi je opravdu vlasy zratit a zneatrativnit vsim prostredi a usnadnit vycesavani tech mrtvych nebo dosud nevylihnutych (hnidy).

Hodne stesti.

Další odpovědi
Nuk nuk

Zajděte do lékárny, kde Vám jistě nabídnou šampón, který je přímo určení na likvidaci vší.

Babskou radu žádnou neznám. V dětství jsem je párkrát měla, ale nepamatuji si, že bychom to řešili petrolejem.

perumax

kupoval jsem Orthosan na psy.To fungovalo vždy.

Janulka

Ahoj! Teď nedávno jsme řešili stejný problém – dcerka vši přinesla – jak jinak – než ze školky…
Chlapečka jsem strojkem „ojela“ na 5 mm.
U holčičky to bylo horší – má nádherné dlouhé vlásky a má jich na tři hlavy, což je v tomto případě minus.
Takže v lékárně PARANIT (skvělá věc)+ Orthosan na psy (taky skvělá věc)+ jak tu někdo radil, do obyč šamponu olej Tea tree – vši odpuzuje jeho vůně.
Hodně štěstí!