El dejvo

Jak se nejlepe ucit

Potreboval bych se ucit trochu rychleji a abych si to pamatoval jak se ucite treba vy??

Odpovědi
Nuk nuk

Každý člověk se učí trochu jinak a jiná je i rychlost a schopnost si něco zapamatovat. Také záleží na to, co se chceš učit.
Někomu stačí takové to „školské“ biflování, ale většině lidí právě tahle ve školách podporovaná metoda moc nesedne, spíš naopak.
Pro většinu z nás je vhodnější „jít látce“ víc do hloubky. Vzít si menší porci – třeba kapitolu (lekci), přečíst si jí třeba v učebnici, pak prolistovat nějakou tu encyklopedii (to už je jedno jestli papírovou nebo internetovou). Porbrat věc se spolužáky, případně – pokud je ochotný – třeba i s učitelem.
Někomu pomáhají názorné obrázky nebo ukázky (já jsem např. dost vizuální typ, takže tohle je můj případ) – pokud Vám je neposkytne vyučující, v dnešní době je opět výhodou internet, kde se dá leccos najít.
U matematiky, jazyků a jiných předmětů, kde to jde je dobré si látku vyzkoušet. Tam kde to možné není to chce opravdu tu konzultaci s někým, kdo věci rozumí.

marci1

Aby učení bylo efektivní a člověk se něco naučil, potřebuje mít hlavně podmínky k učení. Soukromí, ticho, pořádek kolem sebe, vyvětranou místnost ( kyslík pomáhá učení -okysličuje se mozek ) a aby ho nikdo nevyrušoval. Neučit se látku nazpaměť, ale snažit se vyjadřovat více vlastními slovy. Tak si to lépe zapamatuješ.
Zkus se inspirovat již zodpovězenými otázkami na toto téma : http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20se%20nej­l%C3%A9pe%20u%C4%8Dit

arygnoc

priznám sa, nikdy som sa neužil (za básničky som pravidelne schytal plný počet).

vždy som dával pozor v škole, aby som učivo pochopil, potom sa nepotreboval doma učiť a mohol so som lietať vonku, koľko som chcel (mal som naučené).
Neznášal som predmety, kde bolo treba memorovať (spomínané básničky, ale napr. aj dejepis, bifľovať dátumy).

Na strednej som už dopiloval sústredenie v škole natoľko, že som si vycvičil pamäť a proste som si učivo pamätal – pomohlo mi k tomu zapisovanie si výkladu (strašným škrabopisom, ale pomohlo mi to učivo si zapamätať). Veľmi mi to potom pomohlo potom pri štúdiu na výške.

Takže:
sledovať výklad v škole – nebáť sa klásť otázky (prečo to je tak, aby ste POCHOPILA výklad).
prípadne si pred skúškou deň-dva učivo zopakovať (nie naučiť, ale iba zopakovať).
Ak učivo pochopíte, nezabudnete ho.
Nabifľované učivo zabudnete.

dobré je i používať nejaké asociácie (podobenstvá), ktoré vám pomôžu učivo si zapamätať (napr, vitamíny rozpustné v tukoch si pamätám podľa slova ZADEK [sú to všetky okrem Z]).

Reezo

Nejprve je třeba zjistit jestli jsi spíše auditivní typ nebo vizuální. Auditivní typ se lépe učí z poslechu vykládané látky. Vizuální typ se zas lépe učí z toho co vidíš namalovaného, či napsaného. Až to zjistíš, tak si můžeš nahrávat třeba kazety a poslouchat to.

Naughty girl

Já se učím na poslední chvíli před hodinou jako celá třída. 🙂 Jinak se doma neučímvůbec, ale jinak se nauč pár vět, chvíli si je opakuj a pak pokračuj dalšími větami. Jinak ještě funguje rada od kámoše nebo tahák… 😉

Andrílek

Ahoj,
seďni si, udělej si na učení chvilku čas. Aspoň pět minut, skoro každý den. Pořádně si to procvič a uvidíš…
Andrílek