PetrSl

Jak se nejlépe vzdělávat?

Nejlepší odpověď
da ny

Soustavně, systematicky, účelně, případně cíleně, v čem kdo chce/potřebuje, včetně obecného přehledu. ;)

Další odpovědi
Disraeli

Číst a učit se různými metodami. Po/trénovat své schopnosti, rozvíjet dovednosti, mozek/mysl, kognitivní funkce i charakter, pak nabírat vědomosti. Naučit se, jak se (efektivně) učit – aby to šlo pak snáz a rychleji (díky rozvinutým schopnostem a myšelní a oganizovaným účením/postupem).
Každá schopnost se nějak osvojuje, či rozvíjí, trénuje. To už záleží, CO chceš zlepšit a jak moc. Schopnosti a dovednsoti vzájemně souvisí, vzájemně se rozvíjí. To, čeho se tak schopnost/dovednost týká a jak funguje, tak trénováním toho, se rozvíjí, zlepšuje.
Znalosti, vědomosti, informace podle oborů: odborně studovat, liacky se tím zabývat, číst, učit se něco z toho (zpaměti), poznávat/chápat, nadchnout se pro to,…
Filozofie může pomoci pro všeobecný nadhled.

Vzdělávat, či rozvíjet se všeobecně. Tělo, mysl duše. Charaker, schopnosti, dovednosti, IQ, EQ, zdraví, tělesné funkce, orgány, svaly,… Rozvíjet vše z čeho se skládá člověk a čím disponuje a pak i vnější věci, které může ovlivnit, a které se odvíjejí od těch vnitřních (lidi/přátelé, vztahy, peníze, okolí, všelijaké prsotředky…).
Trénink je základ (přivykání, systematické a opakované procvičování něčeho). Cvik dělá mistra (neplatí jen o řemeslech). Věnovat se tomu, oddat se tomu, koncetrovat se na to, snažit se.

elkon

Vstřebávat všeobecné informace, případně pročítat vše z oboru, který je nám blízký, pokud chceme mít větší znalosti v určitém směru.

marci1

Číst, číst a zase číst. Zajímat se o vše, abychom získali všeobecný přehled a „neměli“ jen znalosti o módě či sportu. 🙂

Disraeli

Přes osvojení/trénování, nadání, talent až po genialitu. ;)