autacek

Jak se nejlépe naučit „vařit z vody“ ?

Nejlepší odpověď
annas

Jak se naučit vařit z vody? Nebát se začít něco nového …

Naučit se vařit z vody je moudro, v němž se hodně skrývá. Znamená to, že často začínáme od nuly, že každému z nás se může leccos podařit. Vaření z vody znamená, že se musíme naučit improvizovat, experimentovat, smířit se s tím, že se občas spálíme, že uděláme chyby, že žádný učený s nebe nespadl. .

Opakovaně býváme v nulovém bodě, začínáme vařit vodu, tzn., že sbíráme odvahu, sílu, věříme, že dojdeme tam, kam chceme. Musím jít stále vpřed., nesmíme se zastavit. Uvést vodu do varu a zkoušet, co uvaříme. Často musíme překonat různá omezení, ale i tak dokázat, aby uvařená voda byla to nejlepší pro nás..

Vaření z vody je vlastně základ úspěchu, třeba tím, že překonáte překážky, které vám stojí v cestě.

Další odpovědi
iceT

Protože si myslím,že „vaření z vody“ nemá s kulinářstvím a gastronomií mnoho společného,tak bohatě postačí,když jedinec bude velmi výřečný a ukecaný,pak se vařit z vody dá celkem slušně.

Když se řekne „ten vaří z vody“, tak se tím zpravidla myslí, že se nás ten dotyčný snaží přesvědčit o fundovanosti a kvalifikovanosti své výpovědi. Jinak řečeno, ten, kdo vaří z vody, zpravidla neví, o čem mluví, ale vytváří dojem, že „je v tom kovaný“.

zjentek

no možná není od věci dále dělat to, co právě děláš zde ..no dobrá, tak tedy děláme zde no ,) ..tím totiž probíhá dobrá praxe, ovšem pouze za předpokladu, že platí níže uvedené:

Když se řekne „ten vaří z vody“, tak se tím zpravidla myslí, že se nás ten dotyčný snaží přesvědčit o fundovanosti a kvalifikovanosti své výpovědi, snaží se nám namluvit za pomoci velmi vachrlatých argumentů, jak diskutované problematice rozumí, nebo, což je možná horší, záměrně zkresluje, manipuluje nebo zamlčuje fakta. Jinak řečeno, ten, kdo vaří z vody, zpravidla neví, o čem mluví, ale vytváří dojem, že „je v tom kovaný“.

anonym

Z praktického hlediska to vypadá trošku jinak. Můžeš se u toho nachodit a hlavně dost napřemýšlet. Když obejdeš zahradu, prošťouráš spižírnu, lednici, mrazák, sklep, tak určitě najdeš spoustu věcí, které půjde nějak dát dohromady.
Raději mám proto výraz „co dům dá“. A ten pokaždé něco vydá.
Když bude nejvíc zle, obejdi i sousedy. Potom opravíš výraz na „co soused dá“.
Doplňuji:
Z přeneseného hlediska je to totéž – znamená to snažit se něco vyargumentovat na základě něčeho, co spíše není k dispozici. Nemám-li alibi, neprokážu nevinu, nemám-li důkazy, neprokážu vinu. Občas jsou takové záležitosti postavené na vodě.

anonym

První ingredience použita ve vodě, je hřebík. Přesný popis je v té pohádce!

Reezo

Já vaření z vody chápu tak, že bych měl být schopný argumentu na jakoukoliv situaci… Nikdy nezapomenu, když jsem byl na střední škole, jak můj spolužák byl zkoušený ze španělska (zeměpis) a on si úplně všechno vymyslel a dostal za 1 🙂 pí. učitelce vyprávěl o neexistujícím strýcovi, který tam má rozjetý bussiness 🙂

Mapel

Vařit z vody umí ten, kdo vařit umí. Nebo bych ještě doplnil OCKO „co rodiče dají“, aby se aspoň vnoučata najedla, když se vše prokouří :(