Avatar uživatele
Bronzový

Jak se nejlépe naučit "vařit z vody" ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jak se naučit vařit z vody? Nebát se začít něco nového …

Naučit se vařit z vody je moudro, v němž se hodně skrývá. Znamená to, že často začínáme od nuly, že každému z nás se může leccos podařit. Vaření z vody znamená, že se musíme naučit improvizovat, experimentovat, smířit se s tím, že se občas spálíme, že uděláme chyby, že žádný učený s nebe nespadl. .

Opakovaně býváme v nulovém bodě, začínáme vařit vodu, tzn., že sbíráme odvahu, sílu, věříme, že dojdeme tam, kam chceme. Musím jít stále vpřed., nesmíme se zastavit. Uvést vodu do varu a zkoušet, co uvaříme. Často musíme překonat různá omezení, ale i tak dokázat, aby uvařená voda byla to nejlepší pro nás..

Vaření z vody je vlastně základ úspěchu, třeba tím, že překonáte překážky, které vám stojí v cestě.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Protože si myslím,že "vaření z vody" nemá s kulinářstvím a gastronomií mnoho společného,tak bohatě postačí,když jedinec bude velmi výřečný a ukecaný,pak se vařit z vody dá celkem slušně.

Když se řekne „ten vaří z vody“, tak se tím zpravidla myslí, že se nás ten dotyčný snaží přesvědčit o fundovanosti a kvalifikovanosti své výpovědi. Jinak řečeno, ten, kdo vaří z vody, zpravidla neví, o čem mluví, ale vytváří dojem, že „je v tom kovaný“.


Avatar uživatele
Zlatý

no možná není od věci dále dělat to, co právě děláš zde ..no dobrá, tak tedy děláme zde no ,) ..tím totiž probíhá dobrá praxe, ovšem pouze za předpokladu, že platí níže uvedené:

Když se řekne „ten vaří z vody“, tak se tím zpravidla myslí, že se nás ten dotyčný snaží přesvědčit o fundovanosti a kvalifikovanosti své výpovědi, snaží se nám namluvit za pomoci velmi vachrlatých argumentů, jak diskutované problematice rozumí, nebo, což je možná horší, záměrně zkresluje, manipuluje nebo zamlčuje fakta. Jinak řečeno, ten, kdo vaří z vody, zpravidla neví, o čem mluví, ale vytváří dojem, že „je v tom kovaný“.


Avatar uživatele

Z praktického hlediska to vypadá trošku jinak. Můžeš se u toho nachodit a hlavně dost napřemýšlet. Když obejdeš zahradu, prošťouráš spižírnu, lednici, mrazák, sklep, tak určitě najdeš spoustu věcí, které půjde nějak dát dohromady.
Raději mám proto výraz "co dům dá". A ten pokaždé něco vydá.
Když bude nejvíc zle, obejdi i sousedy. Potom opravíš výraz na "co soused dá".
Doplňuji:
Z přeneseného hlediska je to totéž - znamená to snažit se něco vyargumentovat na základě něčeho, co spíše není k dispozici. Nemám-li alibi, neprokážu nevinu, nemám-li důkazy, neprokážu vinu. Občas jsou takové záležitosti postavené na vodě.


Avatar uživatele

První ingredience použita ve vodě, je hřebík. Přesný popis je v té pohádce!


Avatar uživatele
Bronzový

Já vaření z vody chápu tak, že bych měl být schopný argumentu na jakoukoliv situaci... Nikdy nezapomenu, když jsem byl na střední škole, jak můj spolužák byl zkoušený ze španělska (zeměpis) a on si úplně všechno vymyslel a dostal za 1 :-) pí. učitelce vyprávěl o neexistujícím strýcovi, který tam má rozjetý bussiness :-)


Avatar uživatele
Bronzový

Vařit z vody umí ten, kdo vařit umí. Nebo bych ještě doplnil OCKO "co rodiče dají", aby se aspoň vnoučata najedla, když se vše prokouří :(

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1056
Zlatý annas 963
Zlatý quentos 895
Zlatý mosoj 571
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 522
Zlatý marci1 515
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.