Luiperd

Jak se nechat zplnoletnit z důvodu domácího násilí?

Nemohu na internetu najít žádný vzor nebo informaci kam zaslat žádost. A domácí násilí je cílené přímo na mně. Děkuji.

Nejlepší odpověď
klumprt

Nějak mi není známo, že by se domácí násilí řešilo zplnoletněním oběti. Obvykle se nejdřív ze všeho zajde na policii. Nebo se zavolá na nějakou linku, např na Bílý kruh bezpečí: https://www.bkb.cz/ No a pak by se vidělo, co dál.

Další odpovědi
ivzez

„Zplnoletnění“ je nesmysl, plnoletosti lze dosáhnout
pouze dovršením 18 let [nikoho nelze „zplnoletnit“ →
nikomu nelze přiznat vyšší věk, než jakého dosáhl].
___

Nemyslím si, že by opravdu šlo o domácí násilí,
to je něco jiného než výchova nezletilého dítěte.

Něco by se dělat dalo, ovšem součástí toho postupu
je i projevit soudnost, samostatnost a soběstačnost.

Mohla bych tu vypsat, jaké kroky lze podniknout, ale vzhledem
k tomu, že ses ještě ani neobtěžoval/a zjistit, co máš vlastně hledat,
by to podle mne bylo zbytečné.

______

Jestli jde opravdu o násilí, obrať se na odbor sociálně právní
ochrany dítěte (OSPOD) na obecním úřadě v místě bydliště.