krajecobecny

Jak se nechat vyšetřit psychologem/psychi­atrem?

Dobrý den, trpím velmi silnou sociální úzkostí a chtěl bych se nechat vyšetřit nějakým odborníkem. Může mě k němu poslat i můj praktický lékař, nebo se musím někde sám objednat? Na co bych se měl zeptat?

Odpovědi
Alesh

Tak předně by bylo dobré začít psychologem, a ne psychiatrem. Psychiatr je lékař, ten ti maximálně napíše nějaké léky, které ti ty stavy potlačí. To se ale dělá jen v případě, že nepomůže psycholog. Doporučení k psychologovi nepotřebuješ, on to vlastně ani není lékař. Můžeš to sice probrat i se svým OL, ale on ti stejně tak akorát napíše doporučení nebo tak něco, což stejně nepotřebuješ.
K psychologovi se můžeš objednat sám, ale pozor, část jich jede na pojišťovnu a část ne, čili pak si to platíš sám. Prostě si vygoogli někoho v okolí, prolez jeho stránky, recenze a objednej se k němu. S ním to rozebereš. Pokud on usoudí, že je to na psychiatra, tak tě k němu nepochybně nasměruje.

elkon

Zajdi k svému praktickému lékaři a on posoudí další postup. Ptát se bude lékař.

Kazatel

No, pokud ti nevadí, že tě ťukne kladívkem do kolene a bude sledovat tvojí reakci, tak beze všeho, prosím.