kvasra

jak se nechat vymazat z registru neplaticu

Nejlepší odpověď
badisko

Výmaz z registru

Výmaz z registru dlužníků nemusí být v některých případech tak jednoduchý. První podmínkou, kterou je potřeba splnit, aby došlo k výmazu z registru dlužníků, je zaplacení dluhu. V některých registrech dlužníků jsou údaje o dlužnících uchovávány i několik let poté, co je dluh zaplacen. V případě zaplacení dluhu jsou dlužníci i nadále uvedeni v registru dlužníků s tím rozdílem, že je u pohledávky uveden datum splacení. O výmaz z registru je potřeba požádat buďto společnost, která registr dlužníků provozuje, popřípadě přímo Centrální registr dlužníků ČR. V České republice existují jak Bankovní registry, tak Nebankovní registry, a doba, po které jsou z ní dlužníci vymazáni, se liší.

Registr dlužníků je možné si prohlédnout i online, takže není problém si kdykoliv zjistit, zda byl již výmaz z registru uskutečněn, či nikoliv. Výmaz z bankovního registru může trvat o něco déle, než výmaz z nebankovního registru. Výpis z registru dlužníků mohou kontrolovat prakticky všechny právnické a fyzické osoby, takže je důležité si hlídat, zda nedošlo k nezaplacení nějakého dluhu, které vedlo k uveřejnění jména například v Centrálním registru dlužníků ČR. Výmaz z registru je totiž velmi komplikovanou záležitostí, a často časově náročnou.

Výmaz z registru dlužníků je odlišný jak u Bankovního registru, například CBCB, tak u Nebankovního registru. Rovněž se liší doba výmazu po splacení dluhu v registru dlužníků SOLUS a v Centrálním registru dlužníků ČR. Registry dlužníků používá většina velkých i malých společností u nás, chtějí tím předejít především spolupráci s problémovými klienty. Vzhledem k tomu, že přístupy do registrů dlužníků jsou online, je zjištění informací o klientovi otázkou několika minut, proto je vhodné pří evidenci v registru požádat co nejdříve o výmaz z registru.
Doplňuji:
Jo jeste sdroj;http://­www.exekuce-poradna.com/vy­mazani-z-registru-dluzniku

Další odpovědi
anonym

Podívej se do vyhledávače. Na stejnou otázku se tu odpovídalo už mockrát. Našeptávač Ti určitě tuto skutečnost prozradil, když jsi sem otázku vkládal. Takže si to vyhledej.

terry

Že by zaplacením dluhu/ů?