Wyruz

Jak se nebat komunikovat?

Dobry den,
Mam problem, ktery me od jiste doby puberty zacal pronasledovat.. mam dny, kdy jsem v pohode a mluvim jako sebevedomy a vtipny kluk a pak jsou dny, kdy proste ‚neumim mluvit‘.. vysusuje se mi pusa, v zaludku citim tlak a jsem takovy neklidny, vystresovany.. kdyz si dam kafe, tak to trochu pomaha, nevim sice proc, ale je mi pak tak nejak lip a komunikuji.. ale obcas jsou dny, kdy se proste jakoby stydim a to jsem treba s mymi kamarady, ktere znam dlouhou dobu.. porad se hlavne musim kontrolovat, jestli mi nahodou treba netahne z pusy, jestli jsem vtipny apod.. proste v mezicase, co ten druhy mluvi ja delam ze posloucham, ale pritom premyslim nad tim, co si o me mysli, jestli jsem vtipny a pak to zajde do hloubky ze zacnu premyslet, ze ma stejne lepsi kamose nez ja tak proc se se mnou bavi.. a tak to mam u poloviny znamych a pratel, takove slabe dny.. jak tomu predejit?

Odpovědi
Kepler

Je to o sebevědomí a nesnažit se být vtipný za každou cenu. Když tě v kontextu napadne vtipná myšlenka, pak ji vyslov. Pokud ne, radši buď zticha.

ivzez

Přestaňte sledovat sám sebe a věnujte se tomu, s kým právě hovoříte.

Podle mne je minimálně neslušnosné „se tvářit, že posloucháte,“ a místo
věnování pozornosti hovořícímu „si řešit něco svého“.
Pokud nechcete věnovat svou pozornost druhému, nekomunikujte s ním.

_______

Doplňuji:

Komunikace neznamená jenom sám mluvit,
ale – a to především – naslouchat druhým.
Přetvářka povede jenom ke zhoršování popsaného stavu.

df

Nebud do sebe tak zahledeny a nesnaz se o dokonalost.

led

Jednoduše, nekomunikuj … vyměňuj si myšlenky, povídej se, piš, ukazuj, jen nekomunikuj a nebudeš mít problémy.
Buď sám sebou, nehraj se na chlapa, hrdinu, dub, nebo stroj, ale buď obyčejným člověkem, kterým snad, alespoň myslím, že jím si. Obyčejný kluk.