hanulka11

Jak se nazýval bůh -nejčistší a vznešené lásky?

Doplňuji:
řecký bůh

Nejlepší odpověď
mojitek

…a ktereho boha mate na mysli???…

Další odpovědi
dudu

Erós – (latinsky Amor nebo Cupido, řecky Ἔρως) – bůh lásky a sama láska; syn boha války Area a bohyně lásky a krásy Afrodíty, uctívaný též jako božstvo úrody. Jeho římským ekvivalentem byl Amor. Jako Dionýsos, byl i on někdy zmiňován jako Eleutherios, „osvoboditel“

Podle starších mýtů je Erós zosobnění mocné a vše oživující síly, která se zrodila po počátečním Chaosu.

Podle Hésioda se Erós zrodil současně s matkou země Gaiou. Spojil rozptýlené počátky věcí, z nichž vznikly všechny živé bytosti, bohové, lidé i zvířata.
zdroj: Wiki