Jak se nazýval a jaký osud potkal nejslavnější diamant?

byl nalezen v náplavech řeky Godavárí v okolí řeky Gondy,pyšnila se jím i královna Marie Antioneta

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Jedná se o diamant Hope v překladu Naděje, současná cena diamantu je 1,5 milionu dolarů.
Jeho pověra je, že přináší svým majitelům neštěstí, každý kdo jej vlastnil zemřel nepřirozenou smrtí, sama Marie Antonieta byla popravena o deset měsíců po svém choti Ludvíku XVI.