Rokio

Jak se nazývají občané Pičína?

Obyvatelé Prahy se nazývají pražané, obyvatelé Ostravy se nazývají ostravané a obyvatelé Brna se nazývají Brňáci.

Jak byste nazvaly obyvatele Pičína?

K otázce mě inspiroval jeden uživatel Odpovědi.cz.

Nejlepší odpověď
annas

Obyvatelé Brna se spisovně nazývají Brňané, nikoliv Brňáci. .

Jména obyvatel,, která jsou zakončená na -ák, jsou nespisovná, často totiž působí hanlivě. Tedy Brno – Brňan – Brňané,

Obyvatelé Prahy = Pražané, Ostravy = Ostravané – se píší s velkým písmenem.

Obyvatelé Pičína = spisovně Pičíňané., nespisovně Pičíňáci. Ale víc se užívá – obyvatelé Pičína.

Další odpovědi
Drap

Obyvatelé Pičína., nebo také pičíňané.

zjentek

Pičíňáci přece, stejně jako třeba hlučíňáci!