Bednaricek

Jak se nazývají níže popsané kalhoty?

Dobrý den přátelé, nevíte, jak se nazývá tento typ kalhot? Dnes jsem venku na někom viděl kalhoty, které mě velmi zaujaly. Byly krátké (pod kolena),na konci několikrát ohrnuté a zbylou část nohy pokrývaly velmi dlouhé ponožky. Celý outfit spolu se specifickým kloboukem a společenskou vestou působil velmi zajímavě a historicky. Nemáte nějaký nápad, jak se takovým kalhotům (případně outfitu) říká?

Odpovědi
Alesh

Tak to ti řeknu zcela přesně, to jsou tzv. „kalhoty s ohrnutými nohavicemi“ 😉

ivzez

Chtělo by to obrázek nebo aspoň na obrázek přidat odkaz.

Podle popisu by to mohl být některý kroj,
ale je to jenom dohad.

Radius

To byl bavorský kroj, kdo jezdí na Oktoberfest – tak to zná, tam se to nosí). Stačí dát do vyhledávače obrázků:
oktoberfest dress

(Také to použili v pořadu Alles Gute…tam měli na sobě právě tento kroj Čtvrtníček a Vávra…).

Obrázek kroje.

Zdroj: https://www.par­tykostym.cz/pan­ske-kostymy-bavoraku/4578-kostym-nemecky-bavorsky-kroj.html

odpovídámež

Bavorské dlouhasy.
https://cesti­na20.cz/slovnik/dlou­hasy/

Arne1

Možná „pumpky“, jestli jsem to z popisu správně pochopil