klob1

Jak se nazývá uzemí, kde nikdo nevlstní nebo je na setkání třeba států na jednání.? Třeba část na moři to území je.

Nemohu si vzpomenout. Je to jako, když chcete se s někým setkat třeba nebo jednat a nepůjdete ani k jednomu domů. Takový jako mezi třeba státy, nemyslím Sudety. Jde mi o to místo pojmenování. Nevlastní to ani jedna země. Neodpovídejte území nikoho.
Třeba to má název … půdě(území,místě). Setkali se na …půdě(území,mís­tě).A tam jednali.
Doplňuji:
to slovo není neutrální, má to být nějaké jiné,ale významově stejné.

Odpovědi
Reezo

Neutrální území?

anonym

Mezinárodní vody, mezinárodní území…
Ale možná máš na mysli „neutrální území“ – to je místo, k němuž nemá vztah či právní nárok ani jedna ze stran setkání (třeba se prezidenti Ruska a USA setkají v Dillí).
😉
Doplňuji:
Území, možná, ještě nezávislé.
Pak mne napadá ještě nezúčastněný, nestranný – ale tak bych označil spíše člověka, než území.

iceT

Také setkání na neutrální půdě,to je asi nejběžnější pojem.

magorvkleci

neutrální území někdo vlastní, ale ten nemá žádný vztah k jednání
kondominium vlastní několik států dohromady
nezávislé území je třeba severní Kypr
nadnárodní území je (zatím) Antarktida