Łü#a4enk@

Jak se nazývá ten filmový (počítačový) trik?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak se nazývá trik, na kterém je na scéně jedna a tatáž osoba a popřípadě jakým způsobem je tento trik vytvářen.

Děkuji za odpověď

Odpovědi
magorvkleci

jedna a tatáž osoba více krát… (?)

dělený obraz s vícenásobnou expozicí

  • objektiv kamery se částečně zakryje maskou
  • natočí se záběr
  • první maska objektivu se sejme a objektiv kamery se zakryje maskou doplňkovou k té první
  • film se posune zpět a natočí se záběr

dneska by se to dělalo jinak, spojily by se dva normálně zvlášť po sobě natočené úseky do jednoho až v postprodukci

Lamalam

Dnes už se to dělá pomocí počítače, dříve se používala vícenásobná expozice.