Rokio

Jak se nazývá tato porucha?

Pokud člověk zkonzumuje hodně piva, ztrácí zábrany. Jakou poruchu má ale ten, kdo někdy ztrácí zábrany bez jakýchkoliv psychotropních lá­tek?

Nejlepší odpověď
yuko

Mánie – projevuje se rozjařenou, okolnostem nepřiměřenou náladou. Člověk ztrácí zábrany, trpí neklidem, nadměrnou hovorností. Může jednat riskantně a dělat impulzivní rozhodnutí (výpověď v práci, ničení starých a navazování nových vztahů, nadměrné utrácení). Je provázena hyperaktivitou a pocitem zvýšené výkonnosti.

Zdroj: http://www.psychic­ke-zdravi.cz/slovnicek

Další odpovědi
da ny

Též: Impulzivita a ztráta zábran (např. po úrazech mozku)
„Člověk s poruchou impulzivity jedná tak, že řekne první věc, která ho napadne, a vyjádří své pocity, myšlenky a názory, aniž by zvážil důsledky.
Pro rodinu jsou tyto typické příznaky nejen frustrující, ale taky velmi trapné. Impulzivita vede k chování, které je typické pro zhýčkané dítě, což může být únavné a otravné“
Vedlejší ůčinky některých léků (Klonazepam apod.)
Schizofrenie
Mánie aj.