Kepler

Očko. Je to uvedeno v bližším popisu.

Další odpovědi
mosoj

Sedlářský kroužek.

nyjono

Průchodka není přesný název.
Je to jen jeden z názvů.
My jsme se učili, že to je plachtový kroužek. V práci je i občas používám.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

iceT

Děkuji za odpovědi, přesný název je průchodka, už jsem se s tím setkala, ale je dlouho a nemohla jsem si vzpomenout. Na uvedeném obrázku je to ochrana otvoru pro prsty, aby se otvor nedeformoval, další použití třeba na úvazy na krycích plachtách nebo na stanech, nebo třeba i na oblečení, na botách, tady většinou na tkaničky. Každopádně ještě jednou díky za odpovědi.