orestez

Jak se nazývá tato dekorka pletená z delšího druhu obilovin?

V 16 jsem to uměl, teď neznám ani název a chci to do kuchyně. Když chcete, aby to mělo 4 hrany, potřebujete 5 stébel. Trhaly se ještě zelené, měly málo kolínek, namočily se do vody a už se zaplétalo. Klasy dole zůstaly, nahoře se vypletlo očko na pověšení. Napojovalo se zastrčením stéblo – stéblo. Dáte i link?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nevím, možná to ani nějaký speciální název ani nemá, možná nějaký regionální ano.. Prostě pletené slaměné ozdoby. Tady je pěkný článek: http://tvoril­ka.mypage.cz/me­nu/slama-a-slamene-vyrobky

Další odpovědi
nyjono

Mně to přijde, že na obrázku žádné hrany nejsou a je to pletené normální kroucenou technikou.