zjentek

Jak se nazývá systém, automaticky ladící jednu a tutéž stanici na různých frekvencích při svižné jízdě republikou?

Nejlepší odpověď
Dochy

Myslíš RDS – Radio data system?

Doplňuji a upřesňuji v reakci na elkona
RDS – jde o systém digitálních informací která se přenáší zároveň s vysíláním stanice
(podle návodu k mému rádiu zapnutím funkce RDS se zapne automatické přelaďování stanice – Peugeot Partner)

Některé z možných funkcí RDS:
AF – alternative frequencies – povolí rádiu přeladění na (lokálně) silnější vysílač stejné stanice (tohle jsem měl na rádiu u škodovky)
TA/AP – Traffic – Announcement identification/Traf­fic – Program identification – dovolí přeladit nebo zesílit rádio pokud se někde vysílají dopravní informace

elkon

Dochy – RDS, je automatické dopravní vysílání. Ne přelaďování stanic podle síly vysílače.

Dochy

ok, dík. Pohledal jsem, doplnil jsem