Pavlina.K

Jak se nazývá produkt koroze…?

Produkt koroze železa je rez, mědi měděnka. Jak se nazývá produkt koroze zinku, hliníku (alobal) a střibra?

Odpovědi
quentos

Jenom jestli to zas náhodou není domácí úkol… nemyslete si, že to není poznat…

Quimby

Pokud vím, tak nemají své názvy, hlavně proto, že buď nekorodují vůbec nebo korodují stylem, že si na povrchu vytvoří vrstvu koroze, která ale zároveň chrání materiál proti ostatním vlivům.
Železo je vyjímka z toho důvodu, že vzniká rez, která porušuje materiál do hloubky.

Kelt

Může se jednat o různé hydratované oxidy nebo uhličitany těchto prvků.

isteron

Patina

mosoj

Pokud je míněna pouze koroze v zemské atmosféře ? Pak :

Produkt koroze železa je hydratovaný oxid železitý.

Produkt koroze mědi je směs uhličitanu měďnatého a hydroxidu měďnatého.

Produkt koroze zinku je hydrokarbonát zinku

Produkt koroze hliníku je oxid hlinitý.

Stříbro přímo reaguje pouze s halogeny, sirovodíkem a rtutí. Pokud dojde ke styku stříbra s některým z těchto prvků vznikají jejich oxidy. Na vzduchu je stříbro inertní.

anonym

Ušlehtlé barevné kovy nekorodují,asi.
Doplňuji:
Neorganická alchimie?