dust8

Jak se nazývá povolání, kdy se chodí pomocí nástroje čistit bazény od listí a nečistot? Dá se tím v ČR i uživit?

A jak se nazývá ten „lapač“ na tyči na to čištění?

Nejlepší odpověď
annas

Řekla bych obecně, že údržbář.

Ale většina prací patří do nápnlě plavčíka, jak jsem našla.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Plav%C4%8D%C3%ADk

„Jeho pracovními činnostmi jsou dozor nad koupajícími i nad celým provozem plovárny, koupaliště či pláže – zajišťování bezpečnosti a ochrany zdraví koupajících se osob i osob využívajících pramice a jiná plavidla půjčovaná v rámci koupaliště – zachraňování tonoucích – poskytování první pomoci – napouštění bazénu – kontrola hygienického stavu vody a čistoty bazénu – provádění dezinfekce – kontrola technického stavu zařízení na čištění a na úpravu vody, na rozvod vody, čerpadel, výměníků a jiných technologických zařízení, jejich obsluha a běžná údržba – kontrola teploty vody, její případná regulace – výuka plavání – provádění instruktáží pro záchranu tonoucích – případné řízení podřízených plavčíků.“

Další odpovědi
dubraro

Čistič bazénů?
Uživit se tím asi moc nedá, již proto, že soukromé bazény jsou v provozu jen po část roku.