FlAsh_7

Jak se nazývá obor, jehož pomocí se zjistí dle podpisu a stylu písma osobnost člověka?

Jak se nazývá obor, který zjistí dle podpisu a stylu písma osobnost člověka?

Nejlepší odpověď
Edison

Grafologie.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Grafologie

Další odpovědi
annas

Vaše otázka je nepřesná. Co znamená podle vás poznat osobnost člověka,?

Chcete se dovědět, zda je podpis určité osobnosti pravý, nebo jaké či které vlastnosti vyplývají z písma jisté osobnosti?

Může jít o zjištění jeho totožnosti, zda něco podepsal či napsal, (třeba u závěti, dlužního úpisu atd.) nebo hodnotit jeho vlastnosti z pohledu psychologického.

Proto se např. ve Francii musely podávat žádosti o místo psané perem a grafolog posuzoval podle písma, úpravy textu atd., zda má dotyčný předpoklady pro funkci, o niž žádá.

Proto požádáte o pmoc písmoznalce nebo grafologa. .

1."Písmoznalectví, zkoumání ručního písma i kriminalistika, zkoumání ručního písma jsou forenzní vědy zabývající se identifikací pisatele, tedy osobnosti.

. Při zkoumání se využívají metody, jakými jsou grafometrie, analýza, syntéza a jiné.

2. Grafologie je projektivní metoda psychologie a využívá se ke zjištění profilu osobnosti.
V psychologii má své místo, a pokud je aplikována aplikována odborníkem (nikoliv absolventem několikadenního kurzu), získané poznatky je možné dále využít např. v psychoterapii..

e nutné si uvědomit, že výsledky vzešlé ze zkoumání ručního písma ovlivňují životy lidí, vztahují se k jejich majetku i osobním svobodám, proto jakýkoliv nezodpovědný přístup laika, který se považuje za znalce, je nebezpečný. Ohrožuje nejen víru v právo a spravedlnost, ale i důvěru ve výsledky zkoumání ručního písma."

http://www.pis­moznalec-samkova.cz/gra­fologie_a_zkou­mani_rucniho_pis­ma.html

Opět jste mohl mít odpověď přímo z archivu.