Lorelai

Jak se nazývá obchod se starými věcmi?

A není to antikvariát ani vetešnictví. Má to nějaký název v češtině? Myslím ty obchody, kde prodávají vše možné ať už knihy nebo doplňky do bytu.
Díky

Nejlepší odpověď
badisko

zeby starozitnictvi..?
Doplňuji:
vetesnictvi..

Další odpovědi
anonym

Bazar

arygnoc

bazár, zastaváreň, second-hand, antique (antik), starožitníctvo.

kedysi sa poriadali burzy.

zjentek

to záleží, jak luxusní a historicky cenné věci hledáš, podle toho jsou ty typy krámků

rigormortis

Obchod s nostalgií?
Dražba exekucí?
Dál nevím.

isteron

koloniál ?

Klára K.

starožitnictví 🙂

Drahuška999

My tomu teda vždycky říkali a říkáme antik… Myslím si, že je to zrovna takový název, který si každý zapamatuje úplně nejjednodušeji a je to to nejlepší 🙂 Mimochodem, kdyby někdo chtěl náhodou někdy nějaký zajímavý antik, tak se mrkněte třeba na tento – https://www.an­tikart.cz , protože my už tam pořídili docela dost velice zajímavých věcí 🙂