Rokio

Jak se nazývá kastrace u lidí?

Kastrují se leda tak kočky nebo psy a možná ještě další zvířata. Kastrace se tedy pojí se zvířaty, pokud jde o zbavení jejich reprodukčních schopností.

Existuje nějaký jiný název pro kastraci lidí (mluvím o nebezpečných sexuálních deviantech)?

Odpovědi
Kepler

Také u lidí se jedná o kastraci. Pokud ti jde o lékařské termíny, pak u mužů se jedná o odstranění varlat (orchiektomie); u žen se jedná o odstranění vaječníků – ovária (ovariektomie) nebo vaječníků i dělohy (ovariohysterek­tomie).

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kastrace