poličkofil

Jak se nazývá jedno příslušenství k natáčení filmu?

Ahoj,

nevíte, jak se nazývá taková ta dlouhá tyč, na které je chuchvalec chlupů? :D
Používá se to při natáčení filmů/videí a je to přítomno nad herci.

Popř. k čemu přesně to slouží?

EDIT: Fakt je to mikrofon? Tak to jsem asi úplný deb*l :D Já si to myslel, ale stejně sem se musel hloupě zeptat :D Ve filmu se vůbec nevyznám, i když teď zpětně nechápu, jak jsem to nemohl vědět.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Mikrofon – slouží k zachycení zvuků a jejich přeměně na elektrický signál. ;) :D :D

Další odpovědi
Kepler

Jo a chlupatý mikrofon se musí používat jen v exteriérech, aby se odrušilo funění větru. Na VĚTRY ale funguje jen Espumizan a podobná antiprdlativa.

Edison

Tomu chlupatýmu se říká „mrtvá kočka“, nebo „mrtvej kocour“. Je to návlek na mikrofon omezující „funění“ vzduchu o mřížku mikrofonu a někdy se používá i ve studiu. Tomu pánovi, co tu štangli občas neudrží a vleze to kameramanovi do záběru se říká „ko*ot mikrofonista“. Pokud se dělá následné dozvučení i slovem, řáká se tomu postsynchron. Vždy se ale nějaké zvuky zachycují, aby pak byla ve střižně představa a aby se bylo čeho chytat.

led

Tá dlouhá tyč je „šibenice“ s mikrofonem na konci

PS.
aliendrone, Kepler, já zírám 🙂

Dodatok zaujímavý postreh:
otázka znela na „jak se nazývá taková ta dlouhá tyč“ a všetci vidia len mikrofon na jej konci

Brblal

A já bych jen doplnil, že pokud někde mikrofon není, mají herci malé vysílačky v kapse a mikrofon vede pod oděvem ke krku, nebo se to dodatečně dabuje, pťidávají se ruchy, pak to je autentické.

aliendrone

MAZÁLEK>>> Buď taky trochu užitečný, nevidíš co se děje? Led je PŘEKVAPENÁ z toho, že s Keplerem známe mikrofon a víme k čemu je – co bude příště? Bude šokována z toho, že víme co je to šroubovák a na co se používá? Normálně z nás dělá ÚPLNÉ BLBCE (myslím ještě VĚTŠÍ než jsme)!!

Není v kodexu něco, jak to napravit? ;) :D :D

aliendrone

led>>> Je holt vidět, že v DLOUHÝCH TYČÍCH se vyznáte (předpokládám, že to je důsledek profesionální­ho(ních) zaměření)! ;) :)

Musím konstatovat, že Vaše připomínka je trefná, OPRAVDU JE velký rozdíl mezi tyčí a tím co je na jejím konci. Proto Vaší výtce rozumím, sám nemám rád, když mi někdo tvrdí, že nejde vypočítat druhá odmocnina z (-4) či že v Euklidovskom prostoru se rovnoběžky nikdy neprotnou, jakkoliv je mi jasné, že to AMATÉRSKY myslí dobře – podobně jako já nebo Kepler s tím mikrofonem.

Pokusím se tedy na něčem Vám blízkém ozřejmit své uvažování, které osvětlí důvod znění mé odpovědi.

Dejme tomu, že někdo položí dotaz – jak se jmenuje taková ta tyč, na jednom konci chlupatá, obvykle se s její pomocí seskupuje na hromádky nepořádek na podlaze? Věřím, že většina lidí odpoví smeták (koště) BEZ rozmýšlení, protože jim jde o celkovou funkci věci. Pochopitelně pro Vás to je naproto správně („ta tyč“) NÁSADA smetáku (koštěte), nikoliv celý smeták (koště)! Chápu, že není smeták (koště) jako smeták (koště) a výběr správné násady JE DŮLEŽITÝ už jen z např. hlediska ergonomie posezu! (a kdo ví jakých dalších kritérií) Rozumíte? ;) :D :D

Prostě obyčejní zločinci jako já nebo Kepler a naprostá většina ostatních přirozeně nemáme vhled do všech tajů, zákonitostí/po­drobností smetákologie (košťologie), jakým zcela přirozeně disponujete Vy – to je celé. :D :D ;)

aliendrone

Kepler>>> Hele, tohle už hraničí s výzvou k boji! Myslím tím to, co nám provádí led!

(BTW – už jsem přišel na to, co ta zkratka asi znamená > "LE"hkomyslná "D"ivoženka – to proto, že hazarduje se svojí existencí tím, že si zahrává!) ;) :)

Nemyslíš, že je na čase nečekat na 30. duben a podniknout nějaká proaktivní opatření – třeba křížovou výpravu (znáš to – drang nach osten), popřípadě spáchat nějaký EXORCISMUS, aby se ten ďáblův nástroj rušící náš klid a mír vrátil z5 do náručí svého tatíčka Satana?

(Klid, nemusíme tam posílat hned VŠECHNY, ale v případě led bych to trochu urychlil – to stojí za uvážení, ne? ;) :D :D)