Rokio

Jak se nazývá člověk, který se na sebe snaží strhnout pozornost za každou cenu?

Nejlepší odpověď
Kepler

Sebestředný mamlas.

Další odpovědi
marci1

Egocentrický hlupák: který očekává jen chválu a snižuje druhé, aby sám sebe vyzvedl. Egocentrický jedinec považuje své „já“ za střed všeho jednání a myšlení, veškeré dění vztahuje výhradně ke své vlastní osobě. Jedině on sám (a nikdo jiný) uvažuje a hodnotí vše správně. ☹
Sebestřední lidé většinou chtějí, aby jim ostatní skládali komplimenty. Je normální, pokud člověk přijme nečekaný kompliment a ten ho potěší a překvapí, ale pokud mu připadá, že mu někdo dluží pochvalu, již normální není a je to známka sebestřednosti. Komplimenty by měli být takové milé něco “navíc”, které nás potěší, ale neměli bychom je očekávat, či si je „vynucovat“. 🙂