Marlowe.P

Jak se nazývá charakteristická deformace zornic mrtvého vzniklá tlakem prstů na oční kouli?

Nejlepší odpověď
annas

„Tonelliho příznak-změna tvaru zornic při tlaku na oční bulvy (u živých osob se tvar nemění)
-nelze u utopených, s glaukomem “

https://docs.go­ogle.com/docu­ment/d/1-tpz2IAlF3zMt5y­CUDLpiKfqo3Ds4pnfQY­RIO68zbms/pre­view?pli=1

Další odpovědi
Quimby

Někdo se hlásí na policejní akademii?
Jinak by to měl být Tonelliho příznak.

štamgast

WTF? Mě by zajímalo, proč by někdo mrtvýmu tlačil prstama na oči?